prostaspolka

Startup

Pomagamy przedsiębiorczym

w osiągnięciu swojego celu

Rejestrujemy spółki (jesteśmy kancelarią prawną), prowadzimy księgi rachunkowe (jesteśmy biurem rachunkowym) i optymalizujemy podatki (pracują u nas doradcy podatkowi).

Znamy się na prawie gospodarczym, optymalizacji podatkowej i księgowości. Łączymy kompetencje dwóch bardzo doświadczonych firm:

Założenie spółki z każdego miejsca w Polsce

Proste i wygodne rozwiązanie

Pozwól, że będziemy wiatrem w żagle Twojego pomysłu. Pomożemy założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, dzięki czemu unikniesz płacenia składek ZUS i zapłacisz mniejszy podatek. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozwój przedsiębiorstwa, emituj akcje i załóż prostą spółkę akcyjną. To nie żart.

Zarejestruj z nami prostą spółkę akcyjną i ciesz się drogą do wielkiego biznesu. Jak nie płacić ZUS i podatków? Poznałeś odpowiedź. Czas, byś oddał swój biznes w nasze ręce. Zarabiaj, a my zajmiemy się resztą. Zapraszamy do naszych biur w Poznaniu i Toruniu. Oferujemy również pełną obsługę online, dzięki temu naszymi klientami są przedsiębiorcy z każdego zakątka Polski i świata.

Oferta dla startupów, czyli prosta spółka akcyjna

Twój pomysł na Startup

Masz pomysł na startup? Skorzystaj z rozwiązań wprowadzonych do Kodeksu Spółek Handlowych. Wystarczy jedna osoba (czyli TY) i jedna złotówka kapitału zakładowego, aby powołać prostą spółkę akcyjną.

Będziesz mógł emitować akcje, dzięki czemu zdobędziesz pieniądze na rozwój. Jeśli pójdzie coś nie tak (czego nie przewidujemy, bo będziemy trzymać rękę na pulsie Twojego biznesu) prostą spółkę akcyjną zlikwidujesz niemal jednym mailem.

Załóż firmę – jak to zrobić?

Pomożemy

Jeśli chcesz założyć firmę, dobrze trafiłeś. Wiemy jak uniknąć płacenia składek ZUS i wysokich podatków. I to wszystko zgodnie z polskim prawem! Zdecyduj się na założenie spółki z o.o. lub prostej spółki akcyjnej. Nasi doradcy podatkowi wybiorą korzystną formę opodatkowania, a prawnicy zajmą się patentami i ochroną wzorów użytkowych, znaków towarowych i wzorów przemysłowych. To bardzo ważne, jeśli chcesz skorzystać z ulgi podatkowej IP BOX.

Jeśli zmienisz w biznes prawo własności intelektualnej, uzyskany w ten sposób przychód opodatkujesz stawką 5% (CIT/PIT). Nasi adwokaci zajmą się rejestracją spółki w sądzie i zadbają o RODO, abyś nigdy nie miał problemów z prawem.

Coraz więcej przedsiębiorców przekształca firmy w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i proste spółki akcyjne. Ich zalety to brak ZUS, 9% podatku dla małych podatników i podatek „estoński”.

Spółka z o.o. – uwolnij się od ZUS

Proste zasady

Wielu przedsiębiorców zamknęło działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), aby założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Członkowie zarządu spółki z o.o. nie płacą składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czy mogę założyć spółkę z o.o.?

Minimalizacja kosztów

Teraz, gdy już wiesz, że możesz zaoszczędzić na składce ZUS, nawet musisz. Wystarczy 5 000 zł kapitału zakładowego. Jeśli nie masz pieniędzy, wnieś udziały aportem. Jesteś właścicielem samochodu albo pomysłu, na który nikt jeszcze nie wpadł? Pomysł ma taką samą wartość jak nieruchomość, a czasami nawet większą.

Pamiętaj, że strartfirma.pl pomoże załatwić wszystkie formalności. Więcej informacji na temat zalet spółek z o.o. znajdziesz na naszych autorskich blogach oraz na stronach: www.infi.com.pl www.adwokatsobieski.pl

Jaki podatek zapłacić?

podatek estoński

9%, 5% a może bez podatku dochodowego? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Od zysków swojej spółki zapłacisz jako tzw. mały podatnik – tylko 9%. Od 1 stycznia 2021 nie zapłacisz ani złotówki podatku, jeśli zyski zainwestujesz w rozwój swojego projektu. Rozwiązanie, jako pierwsze, wprowadziła Estonia stąd nazwa „podatek estoński”.

Jesteś z branży IT? Ulga IP-BOX jest dla Ciebie – tylko 5% CIT/PIT

Oszczędności na podatkach są miłym bonusem od ProstaSpolka.pl.

Podpowiemy Ci jak prowadzić firmę bez zus oraz jak płacić jak najniższe podatki.

Pełna księgowość w spółce z o.o. bardzo się opłaca

Oszczędności

Prawo nakazuje spółkom prowadzić pełną księgowość. Jeśli nie wybudujesz hal produkcyjnych, nie będziesz miał magazynów w całej Europie i floty TIR-ów, pełną księgowość poprowadzisz palcem na ekranie smartfonu. Oczywiście życzymy Ci wielkiego przedsiębiorstwa ze sprawnie działającym działem finansowym, ale teraz czas na pierwszy krok ze specjalistami ze startfirma.pl.

Poprowadzimy pełną księgowość, przygotujemy bilans roczny oraz rachunek zysków i strat. Będziesz mógł się skupić na pracy prezesa własnej spółki. Pamiętaj, że pełna księgowość daje wgląd w koszty. Czarno na białym zobaczysz, co się dzieje z Twoimi pieniędzmi. To się opłaca!

Nasze artykuły o Startup

Jak uniknąć płacenia składek ZUS w firmie

Jak uniknąć płacenia składek ZUS w firmie

Jak uniknąć płacenia składek ZUS w firmie Wielu młodych, pomysłowych Polaków, marzących o założeniu startupu, boi się prowadzenia firmy ze względu na wysokie składki ubezpieczenia społecznego. Wiemy, jak legalne...

Prosta spółka akcyjna

Ebook

Otrzymaj swój darmowy egzemplarz naszego ebooka „Prosta spółka akcyjna” dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.