Prosta spółka akcyjna (PSA)

Prosta Spółka Akcyjna

czyli wiatr w żagle dla twojego biznesu

Pomożemy założyć prostą spółkę akcyjną! Szukasz rozwiązania, które będzie korzystne dla Twojego pomysłu na biznes! Postaw na prostą spółkę akcyjną! Emituj akcję i pozyskuj środki niezbędne na rozwój Twojego przedsiębiorstwa.
Zarabiaj, a my zajmiemy się resztą.

Zapraszamy do naszych biur w Poznaniu i Toruniu.

Oferujemy również pełną obsługę online, dzięki czemu możesz korzystać
z naszej wiedzy oraz doświadczenia z każdego miejsca na świecie!

Zalety Prostej Spółki Akcyjnej

Brak ZUS

Podatek Estoński

Cit 5% lub 9%

Oferta dla Start-Upów 

czyli prosta spółka akcyjna! realizuj swój pomysł, my
zajmiemy się formalnościami.

Masz pomysł na startup? Skorzystaj z rozwiązań wprowadzonych do Kodeksu Spółek Handlowych. Wystarczy jedna osoba (czyli TY) i jedna złotówka kapitału zakładowego, aby powołać prostą spółkę akcyjną.

Będziesz mógł emitować akcje, dzięki czemu zdobędziesz pieniądze na rozwój. Jeśli pójdzie coś nie tak (czego nie przewidujemy, bo będziemy trzymać rękę na pulsie Twojego biznesu) prostą spółkę akcyjną zlikwidujesz niemal jednym mailem. Prosta spółka akcyjna oferuje wiele przełomowych możliwości, które pozwalają prowadzić biznes z większą swobodą i przy znacznie mniejszym obciążeniu formalnościami.

Załóż Prostą Spółkę Akcyjną!

Pomożemy

Założenie prostej spółki akcyjnej nie wymaga tak wielu formalności, jak to ma miejsce w przypadku pozostałych spółek. Nie oznacza to jednak, że można ten etap zbagatelizować. Korzystając ze wsparcia ekspertów ProstaSpolka.pl masz pewność, że zarejestrowana spółka będzie dopasowana do Twojego pomysłu na biznes, niczym garnitur szyty na miarę!

W ramach ProstaSpolka.pl nasi doradcy podatkowi wybiorą dla Ciebie najbardziej korzystną formę opodatkowania oraz odpowiednie rozwiązania dzięki, którym zyskasz dodatkowe możliwości skalowania swojego biznesu. Niższe podatki, ulga IP BOX, pozyskiwanie funduszów na drodze zbiórek internetowych? Prosta spółka akcyjna pozwala na to i na jeszcze więcej!

Prosta Spółka
Akcyjna – kapitał 

niski próg wejścia

W ramach prostej spółki akcyjnej kapitał akcyjny musi wynosić min. 1 zł. Co więcej, na kapitał może składać się także Twoja praca. To dodatkowa ochrona dla osób, które w ramach spółki chcą realizować własny pomysł i obawiają się uzależnienia od decyzji wspólników finansujących kapitał.

Dodatkowe zalety i możliwości

Nowe możliwości zdobywania funduszów

Prosta spółka akcyjna nie jest powiązana
z jej kapitałem, dzięki czemu posiada wartość emisyjną i uprawnia do wypłaty dywidendy. Prosta spółka akcyjna może także pozyskiwać kapitał na drodze crowdfundingu, co jest przełomowym rozwiązaniem na
gruncie polskiego prawa.

Pamiętaj, że ProstaSpolka.pl pomoże załatwić wszystkie formalności. Więcej informacji na temat zalet spółek z o.o. znajdziesz na naszych autorskich blogach oraz na stronach: www.infi.com.pl www.adwokatsobieski.pl

Nasze artykuły o PSA

Jak założyć prostą spółkę akcyjną?

Jak założyć prostą spółkę akcyjną?

Jak założyć prostą spółkę akcyjną? Od 1 lipca 2021 r. można założyć nowy rodzaj spółki – prostą spółkę akcyjną. Intencją ustawodawcy było umożliwienie utworzenia spółki prostej i taniej w obsłudze. Dlatego też do...

Spółka komandytowo-akcyjna w obliczu Nowego Ładu

Spółka komandytowo-akcyjna w obliczu Nowego Ładu

Spółka komandytowo-akcyjna jest spółką handlową, która przejawia cechy charakterystyczne dla spółki osobowej. Nie posiada ona przede wszystkim osobowości prawnej, a jedynie podmiotowość prawną, czyli może w pełni samodzielnie uczestniczyć w obrocie prawnym.

Ulga IP BOX

Ulga IP BOX

Ulga IP BOX Ulga IP Box, zwana również „Innovation Box” lub „Patent Box”, powstała 1 stycznia 2019 roku i została wprowadzona w CIT i PIT. Jest to rozwiązanie stworzone dla przedsiębiorców prowadzących działalność...

Prosta spółka akcyjna

Ebook

Otrzymaj swój darmowy egzemplarz naszego ebooka „Prosta spółka akcyjna” dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.